Több kapás ívás idején

HOGYAN érhetsz el több kapást ívás idején, és közvetlen utána?

Döme Gábor talán a legismertebb magyar horgász, emellett sikeres üzletember is. Üzleti sikerének minden bizonnyal egyik kulcsfontosságú eleme az, hogy Gábor nem őrzi féltékenyen a vitathatatlan horgászati tudását, hanem írásain, videóin keresztül rendszeresen és szívesen átadja nekünk, horgászoknak. Gábor engedélyével idézek egyik cikkéből, amely most májusban nagyon aktuális.

„Horgászat szempontjából fontos tudnunk, hogy az ívás intenzív, hosszú ideig tartó mozgással jár, melynek során nagy mennyiségű folyadékot, azzal pedig sót, nátriumot veszítenek a pontyok. Ezt pótolniuk kell. Sikeresek lehetünk, ha az etetésre szánt anyagokat és a csalit megsózzuk, hiszen a nátrium a konyhasó egyik alkotóeleme. Hobbihorgászat során – de versenykörülmények között is, ha az ívással egybeesik – sokan patthelyzetbe kerülnek a kapások megszűnésével és várják a csodát. Bevallom, korábban én is Fortunában bíztam – hiába. Később másoktól ellesve alkalmaztam a túlsózást, ami komoly eredményeket hozott. Gombócos etetés során előfordult, hogy 10%-ban tettem nátrium-kloridot az alapanyagok közé. A tavasszal elkészített bojlikat pedig minden esetben túlsózom, az általam megszabott átlagos érték többszörösével készítem el. A nátriumhiánytól szenvedő halak ezeket a csalikat, golyókat hamarabb felfalják. A só tartósító hatása további előnyökkel jár, a bojli hosszabb ideig használható, nem romlik meg.”

A teljes cikket itt olvashatod:
https://www.haldorado.hu/…/altalanos-c166/kapas-pontyszerel…

Ha magad készíted a bojlikat, sózd meg! Ha feederezel, tegyél az etetőanyagba, method mixbe konyhasót. Ha nem hiszel Döme Gábornak (az egészséges kételkedés sosem árthat), akkor készíts kisebb mennyiségben kétféle csalit, sótlant és sózottat, majd hasonlítsd össze az eredményeket.

Ha nálunk bérelsz etetőhajót, vásárolhatsz Bait Bait gyárilag sózott Rodin és Ébredő Erő bojlikat. De ha csak a bojliért térsz be hozzánk, akkor is szívesen látunk. A sózott bojlik nem tartalmaznak tartósítószert, hanem több fázisú sózáson mennek át. A sóba kerülés előtt a bojlik külső rétegét egy különleges étvágyfokozóval vonják be, ami fellazítja külső réteget és vízbe érkezés után azonnal dolgozni kezd a bojli.

Görbüljön!

Tősér Sándor

u.i.: Legyél Te is olyan horgász, mint Döme Gábor: oszd meg a tudást a barátaiddal! Kattints a megosztás gombra itt lenn!

Oszd meg barátaiddal a Facebook-on!